Kulaklık Alma Rehberi

Artık Kulaklık Alma Rehberi önünüzde!

Geçenlerde daha yakından, kişisel olarak dinlemek istiyordunuz. Ve https://www.kulakligim.net/category/kulakici/ gibi incelemele siteleriyle https://www.kulakligim.net/kulaklik-rehberi/ gibi rehberleri bolca okudunuz. Sonra bunlar yetmedi ve biraz daha İngilizce öğrenip headphonics.com veya headphonia.com gibi dev inceleme sitelerine bakındınız.

ŞİMDİ?

Şimdi sıra o uzun uzun araştırıp bulduğunuz kulaklığı almaya geldi.

İlk olarak www.n11.com veya www.hepsiburada.com sitelerine baktınız. Siteye girip “kulaklık” diye arama başlatıp sonuçlarla tam anlamıyla boğuldunuz. Ondan sonra google’a dönüp biraz daha araştırıp www.kulaklik.net gibi kulaklıklar hakkında yazan sitelere girip baktınız. Kafanız daha da karıştı 🙂 Bu esnada Sennheiser, Philips, Sony gibi klasik markaları adeta ezberlemiştiniz ki fiyatından daha iyi performanslı Chi-fi denen bir kulaklık akımına rastladınız..

Şimdi dinleyin beni:

A. Nasıl bir ses duymak istersiniz kafanızda canlandırın.

B. Kulaklığa ne kadar ayırabilirsiniz düşünün.

Ve tetiği çekip ilk önce Türkiye içi sitelerden 200-300 bandında birşey alıp başlayın. Bir süre en iyi sesi duyduğunuzu düşünürken bir gün arkadaşınızın aldığı kulaklığı takın kulağınız yada kafanıza, dinleyin ve sonra ilk aldığınız kulaklığın bir daha yüzüne bakmayın 🙂

Comments 13

 1. Cenk Balcı says:

  Dj lik yapıyorum,yaz sezonunda sıcaklardan kaynaklı büyük kulak üstü dj kulaklıklar rahatsız ediyor ve kulak içi kulaklık ihtiyacı duyuyorum,akustik şarkılar da elektronik şarkılar da çalıyorum (bu yüzden basları net duyabilmem lazım),bu tarz bir dj in kullanımına uygun tavsiye edebileceğiniz kulak içi kulaklık modelleri nelerdir ? bütçem 500-1000 arası,çok teşekkürler.

  • Mahir says:

   Merhaba.

   Sizi anlıyorum. Queen of Audio Vesper alırsanız size gidebilir. Veya buradan KZ EDA.

 2. Burak says:

  Merhaba, rehberleriniz o kadar ayrıntılı ve tatmin edici ki karar vermek daha da zorlaşıyor 🙂 Emekleriniz için teşekkür ederim. Ben evde dinlemek, amatör şekilde gitar çalmak ve dinlerken ayrıntıları duyabileceğim bir kulaklık arıyorum. Ayrıntıları fark edebilecek kulak hassasiyetimin olduğundan şüpheliyim gerçi. İsteğimi spesifikleştiremediğimin farkındayım ama 1000-1500 TL arası bütçem var bana hangi marka/modeli tavsiye edersiniz?

  • Mahir says:

   Merhaba. Teşekkürler. Kulakici mi kafaustu mu arıyorsunuz?

   • Burak says:

    Rehberlerinizi okuduktan sonra kulakiçi kulaklıkları denemeye karar kıldım.

   • Burak says:

    Merhaba, cevap yazdım sanıyordum ama sanırım iletilmemiş olabilir. Kulakiçi kulaklık arıyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 3. ali says:

  Merhabalar, cep telefonunda daha iyi bir müzik dinleme deneyimi yaşamak için Moondrop Chu ürünü uygun mudur?
  Elimde Sennheiser CX 80S mevcut, kayda değer bir fark yaratmayacak ise almayayım. Sadece cep telefonu için sizce kayda değer bir fark oluşur mu, enstrümantal eserleri dinleme amaçlı genelde.
  veya farklı alternatifler olur mu önerebileceğiniz?
  Emeğiniz için teşekkürler.

  • Mahir says:

   Fark oluşturacaktır evet. Ama müzikallik artışı yanında bas azalacaktır.

 4. Doğukan says:

  Merhaba, Linsouldan Kiwi Ears Cadenza kulaklık almayı planlıyorum. Progressive metal ve alternative metal türlerini dinlemeyi severim. Arada bilgisayar kullanırken de takacağım(fps oyunları oynarım ama çok önemli değil) sizce kulaklık uygun mudur, bu arada Linsouldan ilk alışverişim olacak vergi işi nasıl oluyor biliyor musunuz?

  • Mahir says:

   Hayırlı olsun. Linsoul fedexle Dhl ile gönderir. Onlar sizi yönlendirecektir

   • Doğukan says:

    Teşekkür ederim. Başka bir sitede yazdığınız kulaklık hakkında ingilizce incelemeyi okudum, kafamda soru işareti kalmadı, şuanda memnunum sıkıntısız kullanıyorum.

    • Mahir says:

     Muhtemelen Mobileaudiophile.com da okumuşsunuzdur 🙂 Ne güzel ama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.