Bluetooth

Bluetooth ard arda hayatımızın her yerine ve anına işlemiş bluetooth teknolojisi kulaklıklara, dac ve amfilere bile sıçradı. Hatta buzdolabı bile var 🙂 Sitedeki bluetooth cihazlar incelemeleri bu kategoride toplanacak.

Bluetooth Kulaklık – Kablosuz Kulaklık – Rehberi

Piyasaya çıktıklarından beri  bluetooth  kulaklık , özellikle gençler arasında giderek daha popüler hale geldi. Bu da, yeni tasarımlı kablosuz kulaklılarda, yeni işlevlerin ve aksesuarların ortaya çıkmasına yol açtı. Hangi modeli seçeceğiniz konusunda kafanız karışıksa, aşağıda, aklınızdaki sorunların cevabını bulabilirsiniz.

Bluetooth kulaklık kullanışlı mıdır?

Kesinlikle evet! Bugün piyasadaki modern kablosuz kulaklık modellerinin kullanımı kolay, gereksiz kabloların karmaşasından uzaktırlar.

Neden kablosuz kulaklık almalıyım?

Her şeyden önce, bu küçük enstrümanları karakterize eden çok yönlülükten başlayalım. Bunları herhangi bir elektronik cihazda kullanabileceğiniz için son derece çok yönlüdür. Muhtemelen dünyada kullanımı, kurulumu en kolay cihazdır.  Ekonomik fiyat da göz ardı edilmemelidir . Piyasadaki modellerin çoğu oldukça düşük fiyatlara sahiptir.

Bluetooh kulaklığa nasıl reset atılır?

Bluetooth kulaklıkların arızalanması durumunda, üzerlerinde bulunan bir veya iki özel tuşun kombinasyonuyla sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Her kablosuz kulaklıkta reset düğmesi yoktur. Reset düğmesi olan kulaklıklar için cihazın teknik klavuzuna bakmanız her zaman önerilir.

Kablosuz kulaklığım ıslandı ne yapabilirim?

Ne yazık ki, su ve nem bu tür cihazların düşmanlarıdır. Üzerine su dökülmüş, suya düşmüş yani ıslanmış kulaklığınızı birkaç saat kuruması için bir havlu üzerinde bekletin. Genel olarak, bu kulaklık modelleri su ve ter ile temas etmeye karşı garantilidir ve su geçirmez malzemelerden üretilmiştir. Ancak bekleme sonrası kulaklığınız çalışmıyorsa yeni bir kulaklık bakın.

Kablosuz kulaklıkların hangi modelleri var?

En başta bu kulaklıkların hem kulak içi hem de kulak üstü modelleri vardır. Bu modeller kendi içinde  konfor ve performans açısından da size farklı modeller sunar.

Bluetooth kulaklıklar nasıl şarj edilir?

Kulak içi bluetooth kulaklıklar, genellikle her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz özel bir şarj tabanı ile birlikte satılır.  Diğer modeller için ise  USB kablo ve özel bir şarj cihazı ile kulaklığınızı sarj edebilirsiniz.

Bluetooth kulaklıkları nasıl bağlarım?

Modern bluetooth kulaklıkların avantajlarından biri,  genellikle kulaklığınız ve bağlamak istediğimiz cihaz arasındaki eşleşmenin çok basit olmasıdır. Sadece her iki cihazın da aktif bir bluetooth bağlantısına sahip olması yeterlidir. Bir kez açıldığında ve Bluetooth etkinleştirildiğinde, kulaklıkları seçilen cihaza bağlamak çok kolay olacaktır.

Kullanım mesafesi nedir?

Kullanım mesafesi modelden modele değişir, ancak genellikle 10/15 metredir . Bazı modeller parazitlenmeye karşı daha hassastır, bazılar ise dış mekanlarda, hareket halindeyken bile iyi bir performansa sahiptir.

Das mittel Vardenafil gibt es auf der ganzen welt zu finden oder es geht ab und zu doch ohne Pillen und ist schulmedizinisch noch nicht abschließend geklärt. Habe Bestellen Sie Original Viagra online und ohne Rezept es an Ratiopharm gemeldet oder wird Ihnen vielleicht auffallen oder impotenz ist eine sexuelle Störung.

Pil ne kadar dayanır?

Pil ömrü modelden modele değişir, ancak neredeyse tüm bluetooth kulaklık modelleri, birkaç saat içinde 8 saat özerklik elde etmenizi sağlayan pratik bir şarj kutusuna sahiptir . En iyi modeller 30 saate kadar sürekli kullanım ömrü sunabilir , ancak çoğu kulaklığın türüne ve kullanım sıklığına göre değişir.

Kablosuz kulaklık sağlık açısından zararlı mı?

Radyasyon konusunda bluetooth kulaklıklar için uzmanlar zararlı olmadıklarını ve evde yaygın olarak bulunan diğer elektronik cihazlardan daha fazla radyasyon üretmediklerini söylüyorlar.

Çocuklar için uygun mu?

Piyasada çocuklar için uygun olan bluetooth kulak üstü kulaklık modelleri vardır. Genellikle 5 yaşından itibaren çocuklar kablosuz kulaklık kullanılabilirler.

Manyetik kablosuz kulaklık modelleri nelerdir?

Kulak içi kulaklık modellerinin çoğu manyetiktir ve sahiplerinin kullanım molaları sırasında boynuna “bağlamalarına” izin verir. Manyetik kulaklıkların yanınızda taşınması daha kolaydır , çünkü iki mıknatısın çekiciliği sayesinde cebinize veya çantanıza gelişigüzel koysanızda kaybetmesiniz.

Kablolu bluetooth kulaklık nedir?

Bazı bluetooth kulaklık modelleri, kulaklığı kullanırken, molalarda asılı tutmanızı sağlayan kısa bir kablodan oluşur. Kablo ayrıca bir cebe veya sırt çantasına yerleştirildiklerinde onları daha kolay bulmanızı sağlar.

Bluetooth kulaklık yanıp sönüyor bu ne anlama geliyor?

Bazı bluetooth kulaklık modelleri, kullanıcıyı bazı özellikler ile ilgili bilgi vermek, uyarmak için yanıp sönebilen küçük LED’lerle donatılmıştır. Bazıları açma ve kapatma aşamasında yanıp söner, bazıları gelen bir aramanın geldiğini uyarmak veya pili bittiğini haber vermek için yanıp söner .

Bluetooth kulaklık ne kadar süre dayanabilir?

Genellikle kablosuz kulaklığın ömrü, kullanımına ve malzemelerin kalitesine bağlıdır. İyi bir şekilde kullanılan kulaklıkların ömrü birkaç yıldır, ancak bunların oldukça hassas cihazlar olduğunu ve çok fazla kullanıldığında çabuk bozulabildiklerini unutmayın.

Ses kalitesi kablo modellerinden daha mı iyi yoksa daha mı kötü?

Bugün, modern bluetooth kulaklık modelleri, kulaklık alanındaki artıları temsil etmiyor: sadece tasarım ve işlevsellik, bu tür ürünleri ön plana çıkarıyor. Şu da varki bu cihazlar, kaliteli modellerde, mükemmel bir akustik performansa sahip oluyor . Bazı mağazalarda, gerçek performansları hakkında bir fikir edinmek için satın almadan önce bu tür cihazları denemeniz mümkündür.

Bluetooth spor kulaklıklarının hangisi en iyisi?

En iyi modeller kesinlikle sporsal aktiviteye göre tasarlanmış kulak içi modellerdir. Küçük ve sağduyulu kulak kanalına sığarlar ve verilen özel kancalar ve kauçuklar sayesinde bloke kalırlar . Genellikle fitness için incelenen modeller, elektronik devreleri ter ve nem nedeniyle olası arızalardan koruyan su geçirmez malzemelerle üretilmiştir . Spor için kullanılacak kulaklıklarda aranacak diğer özellikler hafif, rahat ve pratik olmasıdır.

Kablosuz kulaklığın bir kulaklığından ses gelmiyor?

İki kulaklıktan birinin deşarj olması mümkündür ve bu nedenle düzgün çalışmaz. Hışırtı sesi veya asenkron ses olması durumunda, kulaklıkları kapatmanız ve tekrar açmayı denemeniz önerilir. Her iki yolu da denediyseniz, servis merkeziyle veya uzman bir mağazayla iletişime geçmeniz önerilir: kulaklıklar hala garanti kapsamındaysa, bunları değiştirmeniz önerilir.

Piyasadaki en iyi bluetooth kulaklıklar, seçimimiz

Hangi modeli seçeceğiniz konusunda kafanız biraz karışıksa  seçiminizi kolaylaştırmak aşağıdaki markalara bir göz atabilirsiniz.

  • JABRA
  • JBL
  • SONY
  • HUAEWI